O Nas

Drodzy Smakosze!

Zapraszam Was do mojego sklepu. Stworzyłam go z miłości do pysznego jedzenia i niezgody na sztuczną i niezdrową nowoczesność. Wszystkie produkty są od dobrych ludzi których znam i cenię. Mam pewność że każdy kęs zrobiony przez nich jest robiony rzetelnie i z wielkim sercem. Wiem jak ważna jest dla nich jakość naszego jedzenia. I ja przetwarzam owoce i warzywa jako Ostra Siostra. Z własnych przepisów sprawdzanych latami na rodzinie i przyjaciołach. Nie testowane na zwierzętach 😉

Każdy produkt powstaje ze starannie dobieranych składników wolnych od konserwantów i sztucznych polepszaczy, dzięki czemu są bogatym źródłem witamin i składników odżywczych. Wszystkie przetwory tworzę domowymi sposobami, z owoców i warzyw z przydomowych ogródków. Używam świeżych ziół które wyhodowałam w swoim ogrodzie. Hoduję też ostre papryczki w kilku gatunkach. Staram się nie używać cukru. Jeśli muszę posłodzić, słodzę xylitolem.

Moją miłością są pikantne smaki. Nie żałuję przypraw. Także sporo przetworów jest doprawionych ostrymi papryczkami. Jednak nie wszystkie. I nie wszystkie wypalają trzewia 😉 Smacznego Magda

Domowa oliwa

Ręczny zbiór selekcjonowanych oliwek i tłoczenie na zimno

Oferujemy Państwu oliwę extra virgin, niefiltrowaną i nierafinowaną. Oliwki, których używamy do jej wytworzenia są zbierane ręcznie. Bezpośrednio z pola, w czasie nie dłuższym niż 10 godz. trafiają do tłoczni. To decyduje o doskonałej jakości oliwy (im krótszy czas od zbioru do tłoczenia, tym lepsza jakość). Oliwa jest kompozycją trzech uprawianych w naszym regionie gatunków oliwek: koroneiko, ladoelia i manaki.

Organiczne produkty

Tradycyjne, ręcznie robione, rzetelnie dobrane

Inne produkty które Państwu oferujemy są starannie wyselekcjonowane. Wszystkie pochodzą od dobrze nam znanych rolników i producentów organicznej żywności. I tak oliwki, które proponujemy Państwu mamy w wielu, przepysznych wariantach smakowych.

Od Adonisa mamy certyfikowane miody z kwiatów, które w Polsce nie występują. Zatem smak i właściwości odżywcze mają zupełnie inne niż polskie miody.

Dzikie przyprawy i zioła

Ręcznie zbierane w górach Peloponezu

Oferujemy również zioła dziko rosnące w czystych ekologicznie górach (oregano, rozmaryn, liście laurowe, czystek itp.) Zbieramy je ręcznie i suszymy w specjalnie przystosowanej altanie.

Przetwory

Domowe przetwory z greckich owoców

Przetwory, marmolady, dżemy czy owoce i warzywa w słodkim syropie robione są przez naszą znajomą Tzeni, która prowadzi małą rodzinną manufakturę z wieloletnimi tradycjami i recepturami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Owoce zbierane są przez gospodynie z małych przydomowych ogródków. Za wszystkie produkty, które posiadamy w ofercie ręczymy że są wykonane bardzo uczciwie. Są one bez konserwantów, polepszaczy, przyspieszaczy czy innych niepotrzebnych specyfików.

Obsługa sklepu

Naturalne i smaczne
Zdrowe produkty prosto z rodzinnych gospodarstw Peloponezu.
Wsparcie w zakupach
Chętnie odpowiemy na Państwa pytania i pomożemy w dokonaniu wyboru.
Szybka dostawa w całej Polsce
Dostawa do Państwa odbędzie się już następnego dnia po złożeniu zamówienia.
top
X